Pompy ciepła

Rosnące światowe zapotrzebowanie na energię oraz spekulacje na giełdach surowcowych powodują ciągły wzrost cen gazu ziemnego, węgla, oleju i prądu. Na szczęście wzrosty cen energii elektrycznej dotyczą tylko w niewielkim stopniu pomp ciepła, wykorzystujących do ogrzewanie głównie energię słoneczną zmagazynowaną w otoczeniu. Dlatego też pompy cieplne oznaczają niezależność od oleju i gazu!

 

Decydując się na ogrzewanie pompą ciepła wybierają Państwo wyjątkowo niskie koszty ogrzewania i eksploatacji jak również zmniejszoną emisją szkodliwych substancji. Na miejscu instalacji emisja ta jest ograniczona nawet do zera. Nowoczesne pompy cieplne bardzo efektywnie ogrzewają, przygotowują ciepłą wodę, zapewniają wentylację i chłodzenie. Oferują Państwu optymalny komfort mieszkania przy niskich kosztach ogrzewania - oszczędne ogrzewanie.

 

PODGRZEWACZ Z POMPĄ CIEPŁA

Podgrzewacz PWPC3,8-2W300 przeznaczony jest do przygotowania ciepłej wody użytkowej w gospodarstwach domowych. Do podgrzewania wody mogą być wykorzystywane trzy źródła ciepła: kolektory słoneczne, powietrzna pompa ciepła i grzałka elektryczna. W zależności od warunków zimna woda jest podgrzewana wpierw kolektorami słonecznymi za pomocą umieszczonego w dolnej części wężownicowego wymiennika ciepła i dogrzewana przez umieszczony powyżej wymiennik współpracujący z pompą ciepła. W przypadku braku słońca oraz niskiej temperatury powietrza woda w górnej strefie podgrzewacza może być zagrzana grzałką elektryczną. 

Dolnym źródłem dla pompy ciepła jest powietrze zasysane z zewnątrz budynku. Schłodzone powietrze może być w okresie letnim wykorzystywane do klimatyzowania pomieszczeń lub też usuwane z powrotem na zewnątrz budynku. Należy zwrócić uwagę, że powietrze po przejściu przez pompę ciepła ma znacznie obniżoną wilgotność co pozwala na wykorzystanie go do procesu suszenia.

Zbiornik podgrzewacza i wężownica dla kolektorów słonecznych wykonane są ze stali nierdzewnej. Izolację stanowi sztywna pianka poliuretanowa.

 Wysoką estetykę podgrzewacza zapewnia malowany proszkowo zewnętrzny płaszcz z blachy stalowej.

 

Pompa ciepła powietrze / woda do c.w.u i c.o

  Ogólna dostępność dolnego źródła jakim jest powietrze sprawia, że urządzenie typu powietrze/woda staje się coraz bardziej popularne. Do normalnej instalacji centralnego ogrzewania wystarc zy przyłączyć moduł pompy i już można korzystać z nieprzebranych zasobów ciepła zawartego w powietrzu. 

Taka pompa ciepła jest w stanie pobierać energię z powietrza nawet wtedy gdy ono ma temperaturę -20°C.

 Pompy ciepła powietrze/woda charakteryzuje cicha praca mimo dużych mocy – do 33 kW. Najważniejsza z zalet to niewymierne oszczędności na pr acach budowlanych i instalacyjnych. Pompy ciepła powietrze/woda  cechują wyjątkowo niskie koszty montażu, a jednocześnie nie wymagają wykonania kosztownych kolektorów czy studni. 

 Pompy ciepła powietrze/woda mogą być ustawione zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku.

 

Pompy ciepła glikol / woda

 Pompy ciepła typu glikol/woda to najbardziej rozpowszechniony system ogrzewania pompami. Główne zalety pomp gllikolowych to bardzo dobre parametry eksploatacyjne, cicha praca oraz niezależność od zmian temperatury zewnętrznej. 

W przypadku pomp glikol/woda źródłem ciepła jest grunt – w którym zgromadzone jest 98% energii słonecznej. Pompy ciepła pobierają tą energię za pomocą wymiennika gruntowego, układu rur z PE stanowiących kolektor gruntowy,

przez który przepływa ciecz niezamarzająca zwana potocznie glikolem. Istnieje kilka sposobów ułożenia kolektora gruntowego najczęściej wykonywany jest układ płaski lub w postaci sond pionowych. Dolne źródło wraz z instalacją górnego źródła ( np. ogrzewaniem podłogowym) tworzą układ instalacji grzewczej z pompą ciepła.

Pompy ciepła z pewnością zapewnią wyjątkowy klimat Państwa mieszkania, gwarantując potrzebne ludzkiemu ciału niskotemperaturowe ciepło, a także komfort i dobre samopoczucie.

 

Pompy ciepła woda / woda

 Woda gruntowa jest wyśmienitym magazynem energii słonecznej. Jeśli wody gruntowej jest wystarczająco dużo, o odpowiedniej jakości, pompa ciepła woda/woda jest jednym z najwydajniejszych źródeł ciepła i zapewni Państwu całoroczne ogrzewanie oraz przygotowywanie ciepłej wody użytkowej. 

 Urządzenia te są łatwe w montażu. Pomimo wielu zintegrowanych elementów, wymagają niewielkiej powierzchni do ustawienia. Dzięki czemu do minimum ograniczają czas wymagany na zaplanowanie kotłowni oraz sam montaż pompy ciepła. Podwójna izolacja drgań i hałasu zapewnia wyjątkowo cichą pracę pompy. Wszystkie te cechy powodują, że pompa ciepła może stać praktycznie w każdym pomieszczeniu. Woda gruntowa pobierana jest ze studni czerpanej pompą głębinową i dostarczana do parownika pompy ciepła. Tam z wody odciągana jest energia, dzięki czemu woda jest ochładzana o ok.4K, nie zmieniając przy tym żadnych swych właściwości. Na zakończenie procesu woda jest odprowadzana do tego samego złoża studnią zrzutową. Wydajność studni musi gwarantować ciągły pobór wody przy maksymalnym przepływie wody przez pompę ciepła. Wydatek studni zależy od miejscowych uwarunkowań geologicznych. 

 Pompy ciepła typu woda/woda charakteryzuje wysoki współczynnik efektywności. Jednak zanim zdecydują się Państwo na wykorzystanie wody jako źródła ciepła dla Waszego domu, należy pamiętać o tym, iż wymaga ono sporządzenia odpowiedniej dokumentacji operatu wodno prawnego.

 

Oferta i realizacje